Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada, lecz przez to, kim jest
nie przez to, co ma, lecz przez to, czym dzieli się z innymi.
św. Jan Paweł II

Więcej o nas

W ostatnim czasie w ramach cyklu „Znani i Lubiani” mieszkańców odwiedził znany krakowski aktor – Pan Sławomir Sośnierz. Urodził się w 1952 w Opolu. Krakowską PWST ukończył w 1975, w roku następnym debiutował rolą Sobreckiego w „Pijakach” w Teatrze Współczesnym we Wrocławiu. Był z tą sceną związany przez cztery lata, następnie pracował we wrocławskim Teatrze Polskim, Teatrze Słowackiego, Teatrze Ludowym w Nowej Hucie, aż związał się z Teatrem Bagatela. Współpracuje z Teatrem Łaźnia Nowa i Operą Krakowską oraz Teatrem Barakah. Jest profesorem nadzwyczajnym macierzystej uczelni.

Spotkanie odbyło się w bardzo życzliwej atmosferze, było dużo żartów związanych z pracą na scenie, były opowieści o dramatach, tragediach, sztuce przez duże „S” nie zabrakło tez prywatnych wspomnień, mnóstwo pytań, uśmiechów i oczywiście pokazu kunsztu aktorskiego.

0
0
0
s2sdefault

10 kwietnia mieszkańców odwiedzili wspaniali goście – członkowie Kabaretu pod Wyrwigroszem: Andrzej Kozłowski i Maurycy Polaski w ramach cyklu Znani i lubiani na Krakowskiej. Była to świetna okazja do poznania pracy artystów. Mieszkańcy zadawali pytania, które do tej pory ich nurtowały. Goście, oprócz odpowiadania na ciekawe pytania, zaśpiewali, a nawet zaimprowizowali kilka scenek satyrycznych. Przy wspólnej kawie i ciastkach bardzo szybko minął czas z Gwiazdami Kabaretu. Serdecznie dziękujemy za odwiedziny i zapraszamy ponownie.

0
0
0
s2sdefault

Po sukcesie Mieszkańców z Krakowskiej na deskach Opery w projekcie Michała Znanieckiego, zagościła w domu w ramach spotkań – „Znani i Lubiani” Pani Bożena Zawiślak – Dolny. Powszechnie uznana za najlepszą polską odtwórczynie partii tytułowej Carmen w operze Bizeta. Jest śpiewaczką wszechstronną, z powodzeniem śpiewa w operze, operetce i musicalu. Od 1988 roku jest solistką Opery Krakowskiej. W roku 1997 otrzymała nagrodę Wojewody Krakowskiego za wybitne osiągnięcia w dziedzinie kultury i sztuki.

Opowiadała o swojej trudnej pracy, ale przede wszystkim o pasji do śpiewu i teatru. Mieszkańcy zadawali mnóstwo pytań, a Pani Bożena z wdziękiem odpowiadała na wszystkie z nich. Na koniec zaśpiewała „Modlitwę” B. Okudżawy, oraz wspólnie z Mieszkańcami kilka kolęd.

0
0
0
s2sdefault

4 września 2017r. w ramach cyklu spotkań „znani i lubiani…” w Domu Pomocy na Krakowskiej gościła Pani Ewa Wachowicz - Miss Polonii, producentka i dziennikarka telewizyjna, podróżniczka oraz świetna kucharka. Jest jedną z najbardziej znanych i lubianych polskich gwiazd. Po zdobyciu tytułu Miss, kariera Pani Ewy potoczyła się bardzo szybko. Po zabawnych perypetiach, objęła funkcję sekretarza prasowego premiera Waldemara Pawlaka. Została laureatką plebiscytu „Srebrne usta” za swoją wypowiedź „premierowi się nie odmawia”. Rozstała się z polityką i stanęła po drugiej stronie kamery, w autorskim programie „Ewa gotuje”. Nie ukrywa, że uwielbia gotować i jeść. Spotkaniu towarzyszyły liczne pytania dotyczące życia prywatnego i zawodowego Pani Ewy. Mieszkańcy z zaciekawieniem słuchali wspomnień z dzieciństwa spędzonego na wsi i pracy w polu, oraz ciekawostek kulinarnych. Wszyscy uczestnicy spotkania poznali tajniki gotowania prawdziwego domowego rosołu. Pani Ewa to ciepła, delikatna i bardzo empatyczna osoba, jest bardzo pracowita ale zawsze pamięta, że w życiu najważniejsza jest rodzina.

Bardzo dziękujemy Pani Ewie za uśmiech i poświęcony czas.

0
0
0
s2sdefault

W dniu 20 czerwca 2017r. z cyklu „znani i lubiani” odwiedził nas Andrzej Sikorowski  - Absolwent filologii polskiej Uniwersytetu Jagiellońskiego. Od 1975 roku związany z grupą Pod Budą, która z kabaretu przeformowała się w zespół muzyczny. Jest autorem wszystkich tekstów i większości kompozycji piosenek Pod Budą, a od 1977 roku – jej liderem. Koncertuje z zespołem w kraju i poza granicami – niemal w całej Europie, a także w Kanadzie, USA, Australii.

Było bardzo rodzinnie i gościnnie, w sensie dosłownym -  bo nawet dotykając sztuki, i jej sacrum to … Czy jest coś ważniejszego? Zdaniem artysty na pierwszym miejscu zawsze jest rodzina. Rodzinne tematy zdominowały nasze spotkanie, i już wiemy, że Pan Andrzej Sikorowski na pewno wystąpi w naszym domu z Koncertem! Już nie możemy się doczekać tych wspaniałych piosenek, i obiecujemy Panu Andrzejowi, że nie będziemy przenosić Stolicy do Krakowa.

0
0
0
s2sdefault