Spałam i śniłam, że życie jest samą przyjemnością,
obudziłam się i spostrzegłam,
że życie jest służbą na rzecz innych.
Służyłam i zobaczyłam, że służba jest przyjemnością.

św. Matka Teresa z Kalkuty

Informacje ogólne

Dom Pomocy Społecznej w Krakowie przy ul. Krakowskiej zaprasza wolontariuszy, którzy chcą pomagać osobom starszym i niepełnosprawnym. Zapraszamy każdego, kto chce poświęcić czas, podzielić się swoimi umiejętnościami i zasobami z mieszkańcami naszego Domu. Gwarantujemy profesjonalną pomoc i wsparcie w realizowaniu wolontariatu. Ogólne zasady wolontariatu reguluje ustawa z dnia 24 kwietnia 2003 roku o działalności pożytku publicznego i o  wolontariacie.

Cel Domu

Celem działań Domu Pomocy jest zapewnienie całodobowej opieki mieszkańcom. Dom przeznaczony jest dla 260 kobiet i mężczyzn, którzy borykają się z chorobą psychiczną i którzy ze względu na swój wiek, stan zdrowia lub niepełnosprawność nie mogą samodzielnie funkcjonować. Dom zapewnia godne, aktywne i bezpieczne życie, ale tylko wolontariusz może udowodnić chęć bezinteresownej pomocy.

Wolontariat

Forma współpracy, jaką jest wolontariat, niesie korzyści obu stronom. Wolontariusze zdobywają doświadczenie, kształtują swoją osobowość, empatię i rozwijają i uczą się jak zrobić coś dobrego dla innych. Wolontariat to także forma samorealizacji i rozwoju osobistego. A dla naszych mieszkańców to niepowtarzalna szansa kontaktu z kulturą, muzyką lub inną dziedziną sztuki oferowaną przez wolontariuszy. Sama obecność wolontariuszy podnosi poczucie własnej wartości wśród mieszkańców. Przekonują się oni, że mimo niepełnosprawności, chorób, ich życie ma wartość. Dzięki wolontariuszom nie czują się wykluczeni z najbliższego otoczenia i ze społeczności lokalnej.

Zadania wolontariuszy

Wspólne czytanie, rozmawianie, granie, spędzanie wolnego czasu, pomoc w czynnościach dnia codziennego, zakupach.

Gdzie i kiedy

Dom Pomocy Społecznej
ul. Krakowska 55
32 – 066 Kraków


Godziny wolontariatu są uzgadniane z koordynatorem

Kogo szukamy?

Osób pełnoletnich, które wiedzą, że lubią pracę z drugim człowiekiem, łatwo nawiązują kontakt z osobami chorymi i rozumieją ich sytuację zdrowotną.

Co oferujemy?

  • opiekę koordynatora,
  • przeszkolenie na temat organizacji Domu i zasad postępowania w kontaktach z  mieszkańcami,
  • możliwość zapoznania się ze specyfiką funkcjonowania Domu,
  • współpracę z zespołem wykwalifikowanych specjalistów, posiadających ogromne
  • doświadczenia w wykonywanej przez siebie pracy,
  • zdobycie doświadczenia i praktyki w pracy w jednostkach pomocy społecznej
  • zaświadczenie i rekomendacje dla wolontariuszy,
  • miłą atmosferę

Jak się zgłosić?

Osoby zainteresowane prosimy o przesłanie CV wraz z klauzulą o zgodzie na przetwarzanie danych osobowych na adres mailowy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Kontakt:
Magdalena Nitoń Trala
tel. 12 430 52 74 wew. 331