Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada, lecz przez to, kim jest
nie przez to, co ma, lecz przez to, czym dzieli się z innymi.
św. Jan Paweł II

W dniu 25 maja 2017 roku w Domu Pomocy Społecznej przy ul Krakowskiej 55 obchodzony był Dzień Rodziny, który ma wieloletnią tradycje w placówce.

Spotkanie swoją obecnością uświetnili:

Andrzej Kulig Zastępca Prezydenta Miasta Krakowa
Marzena Paszkot Pełnomocnik Prezydenta
Lidia Król Zastępca Dyrektora MOPS
Tomasz Daros Przewodniczący Rady Dzielnicy I
Henryka Budyńska Sędzia Sądu Rodzinnego dla Krakowa Podgórza
Jacek Cholewa Komendant I Komisariatu Policji w Krakowie
Mieszkańcy z krakowskich domów pomocy, rodziny mieszkańców i przyjaciele naszego Domu.

Dotychczasowa tradycja Dnia Rodziny zakładała, że to mieszkańcy Domu prezentowali swoje umiejętności muzyczne czy też teatralne, natomiast w tym roku to dla mieszkańców zostały zorganizowane atrakcje, w tym koncert wokalno - instrumentalny w wykonaniu pracowników Domu Pomocy Społecznej, występ dzieci z przedszkola nr 34 w Krakowie, pokazy rycerskie Małopolskiej Zgrai Sarmackiej oraz spektakl teatralny w wykonaniu Grupy Napoleon.

Każdy z zaproszonych gości mógł obejrzeć nowo powstałe pracownie w tym: doświadczania dźwiękiem i światłem, techniczną, tańca i aerobiku, kulinarną wraz z kawiarenką oraz fryzjerską.

Podczas całej imprezy serwowane były napoje, kiełbasa i kaszanka z grilla, chleb ze smalcem i ogórkiem, grochówka oraz lody, popcorn, wata cukrowa i szarlotka.

Przy organizacji Dnia Rodziny zaangażowali się darczyńcy, którzy zapewnili w/w poczęstunek natomiast atrakcje były wykonane bezpłatnie.

Sami Dzielni