Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada, lecz przez to, kim jest
nie przez to, co ma, lecz przez to, czym dzieli się z innymi.
św. Jan Paweł II

Więcej o nas

Dbając o to, aby Mieszkańcy naszego Domu funkcjonowali w pełnych relacjach społecznych jako ludzie wartościowi, zaangażowani i posiadający dużą wiedzę na temat spraw społecznych, rozpoczęliśmy cykl wspólnych wyjazdów „Ciekawe miejsca od kuchni”. Pragniemy zmieniać stereotypy i ograniczyć sposób przedstawiania osób niepełnosprawnych jako samotnych, odizolowanych i pozbawionych praw.

23 lutego 2017r. pojechaliśmy z pierwszą wizytą do Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej gdzie spotkaliśmy się z Panem Dyrektorem Witoldem Kramarzem, oraz zastępcami Dyrektora: Panią Jolantą Chrzanowską i Panią Lidią Król. Spotkanie odbyło się w bardzo miłej i serdecznej atmosferze. Mieszkańcy mieli okazje opowiedzieć o zaplanowanych przedsięwzięciach np. pozyskaniu rowerów dla podopiecznych Domu, a Pan Dyrektor obiecał swoją pomoc w realizacji niektórych zamierzeń. Na zakończenie spotkania mieszkańcy podarowali Dyrektorom pierwszy egzemplarz swojej gazetki zatytułowanej "Kwartalnik na Krakowskiej".

Kolejnym ciekawym miejscem, które tego dnia odwiedziliśmy był Urząd Miasta Krakowa. Swoje kroki skierowaliśmy do Pani Pełnomocnik Marzeny Paszkot, która poświęciła nam czas i opowiadała o swojej pracy i obowiązkach. Pani Pełnomocnik z zaciekawieniem przeglądała nasz kwartalnik, zadawała wiele pytań i obiecała, że w niedługim czasie odwiedzi Nas na Krakowskiej.

Nasi Mieszkańcy nie mogli nie odwiedzić, będąc w Urzędzie, Pana Andrzej Kuliga, Zastępcę Prezydenta Miasta Karkowa, który jest Przyjacielem Mieszkańców Domu przy ul. Krakowskiej. Pan Prezydent bardzo ciepło wypowiadał się o naszym Domu i poinformował, że na bieżąco śledzi to, co się dzieje na Krakowskiej. Rozmowa była bardzo interesująca i wielowątkowa, a Pan Andrzej Kulig był bardzo przejęty naszymi sprawami, wiele mówił o pokonywaniu barier i znormalizowaniu relacji między osobami pełnosprawnymi a niepełnosprawnymi. Pan Prezydent także otrzymał od Mieszkańców „Kwartalnik na Krakowskiej”.

Dziękujemy i do zobaczenia!

0
0
0
s2sdefault