Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada, lecz przez to, kim jest
nie przez to, co ma, lecz przez to, czym dzieli się z innymi.
św. Jan Paweł II

Więcej o nas

Po sukcesie Mieszkańców z Krakowskiej na deskach Opery w projekcie Michała Znanieckiego, zagościła w domu w ramach spotkań – „Znani i Lubiani” Pani Bożena Zawiślak – Dolny. Powszechnie uznana za najlepszą polską odtwórczynie partii tytułowej Carmen w operze Bizeta. Jest śpiewaczką wszechstronną, z powodzeniem śpiewa w operze, operetce i musicalu. Od 1988 roku jest solistką Opery Krakowskiej. W roku 1997 otrzymała nagrodę Wojewody Krakowskiego za wybitne osiągnięcia w dziedzinie kultury i sztuki.

Opowiadała o swojej trudnej pracy, ale przede wszystkim o pasji do śpiewu i teatru. Mieszkańcy zadawali mnóstwo pytań, a Pani Bożena z wdziękiem odpowiadała na wszystkie z nich. Na koniec zaśpiewała „Modlitwę” B. Okudżawy, oraz wspólnie z Mieszkańcami kilka kolęd.

0
0
0
s2sdefault

4 września 2017r. w ramach cyklu spotkań „znani i lubiani…” w Domu Pomocy na Krakowskiej gościła Pani Ewa Wachowicz - Miss Polonii, producentka i dziennikarka telewizyjna, podróżniczka oraz świetna kucharka. Jest jedną z najbardziej znanych i lubianych polskich gwiazd. Po zdobyciu tytułu Miss, kariera Pani Ewy potoczyła się bardzo szybko. Po zabawnych perypetiach, objęła funkcję sekretarza prasowego premiera Waldemara Pawlaka. Została laureatką plebiscytu „Srebrne usta” za swoją wypowiedź „premierowi się nie odmawia”. Rozstała się z polityką i stanęła po drugiej stronie kamery, w autorskim programie „Ewa gotuje”. Nie ukrywa, że uwielbia gotować i jeść. Spotkaniu towarzyszyły liczne pytania dotyczące życia prywatnego i zawodowego Pani Ewy. Mieszkańcy z zaciekawieniem słuchali wspomnień z dzieciństwa spędzonego na wsi i pracy w polu, oraz ciekawostek kulinarnych. Wszyscy uczestnicy spotkania poznali tajniki gotowania prawdziwego domowego rosołu. Pani Ewa to ciepła, delikatna i bardzo empatyczna osoba, jest bardzo pracowita ale zawsze pamięta, że w życiu najważniejsza jest rodzina.

Bardzo dziękujemy Pani Ewie za uśmiech i poświęcony czas.

0
0
0
s2sdefault

W dniu 20 czerwca 2017r. z cyklu „znani i lubiani” odwiedził nas Andrzej Sikorowski  - Absolwent filologii polskiej Uniwersytetu Jagiellońskiego. Od 1975 roku związany z grupą Pod Budą, która z kabaretu przeformowała się w zespół muzyczny. Jest autorem wszystkich tekstów i większości kompozycji piosenek Pod Budą, a od 1977 roku – jej liderem. Koncertuje z zespołem w kraju i poza granicami – niemal w całej Europie, a także w Kanadzie, USA, Australii.

Było bardzo rodzinnie i gościnnie, w sensie dosłownym -  bo nawet dotykając sztuki, i jej sacrum to … Czy jest coś ważniejszego? Zdaniem artysty na pierwszym miejscu zawsze jest rodzina. Rodzinne tematy zdominowały nasze spotkanie, i już wiemy, że Pan Andrzej Sikorowski na pewno wystąpi w naszym domu z Koncertem! Już nie możemy się doczekać tych wspaniałych piosenek, i obiecujemy Panu Andrzejowi, że nie będziemy przenosić Stolicy do Krakowa.

0
0
0
s2sdefault

17 maja 2017r. w ramach cyklu spotkań "Znani i lubiani z wizytą na Krakowskiej" odwiedził nas Pan Łukasz Lech – znany z TVP Kraków – prowadzi i współtworzy tam program pt. "Parafia z sercem", prowadzi również festiwal Kiepury w Krynicy i jak sam mówił na spotkaniu – jest wielkim miłośnikiem opery.

Nasze spotkanie jednak zeszło na temat odchudzania - "Długo akceptowałem siebie otyłego, tusza mi nie przeszkadzała, co najwyżej po współtworzonych z Anną Kaszewską programach w TVP Kraków "Parafia z sercem" odbierałem sygnały, że zajmuję trzy czwarte ekranu" – wspominał Pan Łukasz. "Stanąłem na wadze i ta wobec ciężaru okazała się bezradna. Jej skala kończyła się na 150 kilogramach, ważyłem więcej".

Zachęcał również wszystkich nas do zdrowego i aktywnego trybu życia. Pan Łukasz schudł prawie 80 kg, więc naturalną koleją rzeczy było, że temat spotkania od razu zszedł na ten wątek.

Dziękujemy Panu Łukaszowi za wszelkie rady i za spotkanie.

0
0
0
s2sdefault

W dniu 16 maja 2017 Nasz dom odwiedziła pani Teresa Bury, śpiewaczka , która w swoim życiu śpiewała w różnych chórach, zaprezentowała nam ciekawe interpretacje pieśni, które jak sama zapowiedziała, zostaną umieszczone na jej debiutanckiej płycie. Tą płytą chce uświetnić oraz ukoronować okres 25 lat swojej działalności artystycznej. Jej koncert spotkał się z gorącym przyjęciem, gromkimi brawami nagrodziliśmy ten ciekawy i niełatwy występ.

0
0
0
s2sdefault