Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada, lecz przez to, kim jest
nie przez to, co ma, lecz przez to, czym dzieli się z innymi.
św. Jan Paweł II

Więcej o nas

W dniu 20 czerwca 2017r. z cyklu „znani i lubiani” odwiedził nas Andrzej Sikorowski  - Absolwent filologii polskiej Uniwersytetu Jagiellońskiego. Od 1975 roku związany z grupą Pod Budą, która z kabaretu przeformowała się w zespół muzyczny. Jest autorem wszystkich tekstów i większości kompozycji piosenek Pod Budą, a od 1977 roku – jej liderem. Koncertuje z zespołem w kraju i poza granicami – niemal w całej Europie, a także w Kanadzie, USA, Australii.

Było bardzo rodzinnie i gościnnie, w sensie dosłownym -  bo nawet dotykając sztuki, i jej sacrum to … Czy jest coś ważniejszego? Zdaniem artysty na pierwszym miejscu zawsze jest rodzina. Rodzinne tematy zdominowały nasze spotkanie, i już wiemy, że Pan Andrzej Sikorowski na pewno wystąpi w naszym domu z Koncertem! Już nie możemy się doczekać tych wspaniałych piosenek, i obiecujemy Panu Andrzejowi, że nie będziemy przenosić Stolicy do Krakowa.

0
0
0
s2sdefault

17 maja 2017r. w ramach cyklu spotkań "Znani i lubiani z wizytą na Krakowskiej" odwiedził nas Pan Łukasz Lech – znany z TVP Kraków – prowadzi i współtworzy tam program pt. "Parafia z sercem", prowadzi również festiwal Kiepury w Krynicy i jak sam mówił na spotkaniu – jest wielkim miłośnikiem opery.

Nasze spotkanie jednak zeszło na temat odchudzania - "Długo akceptowałem siebie otyłego, tusza mi nie przeszkadzała, co najwyżej po współtworzonych z Anną Kaszewską programach w TVP Kraków "Parafia z sercem" odbierałem sygnały, że zajmuję trzy czwarte ekranu" – wspominał Pan Łukasz. "Stanąłem na wadze i ta wobec ciężaru okazała się bezradna. Jej skala kończyła się na 150 kilogramach, ważyłem więcej".

Zachęcał również wszystkich nas do zdrowego i aktywnego trybu życia. Pan Łukasz schudł prawie 80 kg, więc naturalną koleją rzeczy było, że temat spotkania od razu zszedł na ten wątek.

Dziękujemy Panu Łukaszowi za wszelkie rady i za spotkanie.

0
0
0
s2sdefault

W dniu 16 maja 2017 Nasz dom odwiedziła pani Teresa Bury, śpiewaczka , która w swoim życiu śpiewała w różnych chórach, zaprezentowała nam ciekawe interpretacje pieśni, które jak sama zapowiedziała, zostaną umieszczone na jej debiutanckiej płycie. Tą płytą chce uświetnić oraz ukoronować okres 25 lat swojej działalności artystycznej. Jej koncert spotkał się z gorącym przyjęciem, gromkimi brawami nagrodziliśmy ten ciekawy i niełatwy występ.

0
0
0
s2sdefault

"Do póki piłka w grze, wszystko jest możliwe"

27 kwietnia 2017r. w ramach cyklu spotkań „ Znani i lubiani z wizytą na Krakowskiej” odwiedzili nas krakowscy piłkarze: Pan Jerzy Kowalik i Pan Piotr Skrobowski. Wizyta zawodników wzbudziła duże zainteresowanie wśród mieszkańców, zarówno mężczyzn jak i kobiet. Podczas spotkania sportowcy udzielali obszernych informacji dotyczących piłki nożnej. Pasja która przejawiała się w wypowiedziach zachęciła mieszkańców do zadawania wielu pytań.

Wspólnie spędzony czas upłynął bardzo szybko, dlatego mieszkańcy zaprosili gości do ponownego odwiedzenia naszego Domu.

0
0
0
s2sdefault
15 marca 2017r. w ramach cyklu spotkań „ Znani i lubiani z wizytą na Krakowskiej” odwiedził nas pan Tomasz Schimscheiner – aktor teatralny i telewizyjny. Spotkanie było pełne humoru, satyry, a uśmiech nie znikał z twarzy mieszkańców. Pan Tomasz okazał się człowiekiem o ogromnej wiedzy, wrażliwości, spontaniczności i nieustającym optymiźmie. To człowiek z pasją, niesamowity artysta, bardzo wyrozumiały i sympatyczny „kompan”. Mieszkańcy mieli okazję zadać wiele ciekawych i nurtujących pytań dotyczących życia osobistego jak i zawodowego aktora. Pan Tomasz dał wyraz swojej akceptacji odmienności, poprzez starania o to, aby uległy zmianie wszelkie uprzedzenia i stereotypy zakorzenione w społeczeństwie w odniesieniu do osób niepełnosprawnych. Jest on przedstawicielem idei: chociaż każdy jest inny, wszyscy są równi. To niezwykłe spotkanie było jak najlepszy spektakl komediowy, który na długo pozostanie w pamięci nas wszystkich.

Panie Tomaszu bardzo dziękujemy!

0
0
0
s2sdefault